Du är här:

På den här sidan hittar du:
Kontaktuppgifter till vårt kansli, regionernas processledare och ordföranden.
Nationellt eller regionalt

Kontakta Teknikcollege

Söker du kontakt med regional processledare, ordförande eller kanske kansliet? Ingen fråga är för liten för oss! Kontakta oss så hjälper vi dig så snart vi kan.

Kansli

Adela Martinovic

Vd
E-post: adela.martinovic@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 80


Andreas Mannberg

Granskning- och ansökningsärenden
E-post: andreas.mannberg@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 82


Jens Carlenfors Linered

Projektledare
E-post: jens.linered@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 85


Johan Ståhl

Projektledare SKM
E-post: johan.stahl@teknikcollege.se
Telefon: 040 35 25 49


Eva Brunday

Ekonom/administratör
E-post: eva.brunday@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 59


Sara Bondarevsky

Kommunikatör
E-post: sara.bondarevsky@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 81


Region

Bergslagen

Lars Lindh
Processledare
E-post: lars.lindh@nvu.se
Telefon: 076-723 52 59
Lars Åke Stefansson
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-ake.stefansson@epiroc.com
Telefon: 0223-463 61
Region

Dalarna

Vakant
Processledare
E-post:
Telefon:
Mats Sundstedt
Regional styrgruppsordförande
E-post: mats.sundstedt@feal.se
Telefon: 0226-46 41 11
Region

Fyrbodal

Tanja Hjertquist
Processledare
E-post: tanja.hjertquist@fyrbodal.se
Telefon: 0733-35 85 10
Susan Patriksson
Regional styrgruppsordförande
E-post: susan.patriksson@preem.se
Telefon: 010-450 35 97
Region

Gästrikland

Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Anu Lindahl
Regional styrgruppsordförande
E-post: anu.lindahl@sandvik.com
Telefon: 070-246 08 55
Region

Göteborgsregionen

Helene Stensson 
Processledare
E-post: Helene.Stensson@goteborgsregionen.se
Telefon: 070-863 43 59
Johanna Flanke
Regional styrgruppsordförande
E-post: johanna.flanke@ri.se
Telefon: 010 516 62 91
Region

Gotland

Erik Bäckström
Processledare
E-post: erik.backstrom@gotland.se
Telefon: 0498 204 911
Anders Björkqvist
Processledare
E-post: anders.bjorkqvist@edu.gotland.se
Telefon: 0765 67 20 12
Region

Halland

Pär Wiik
Processledare
E-post: par.wiik@varberg.se
Telefon: 070-251 32 44
Patrik Appelquist
Regional styrgruppsordförande
E-post: patrik.appelquist@ifmetall.se
Telefon: 076-104 24 50
Region

Hälsingland

Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Lars-Åke Söderlund
Regional styrgruppsordförande
E-post: lasse@jiab.org
Telefon: 070-669 22 70
Region

Höglandet

Ann-Marie Brandt
Processledare
E-post: ann-marie.brandt@hoglandet.se
Telefon: 0380-51 75 75
Vakant
Regional styrgruppsordförande
E-post:
Telefon:
Region

Kronoberg

Maja Karlberg
Processledare
E-post: maja.karlberg@gotech.nu
Telefon: 073-728 23 23
Alicia Vollberg
Processledare
E-post: alicia.vollberg@gotech.nu
Telefon: 073-021 37 76
Region

Mälardalen

Adis Martinovic
Processledare
E-post: adis.martinovic@vasteras.se
Telefon: 076-569 37 45
Oskar Bruce
Regional styrgruppsordförande
E-post: oskar.bruce@alfalaval.com
Telefon: 070-147 24 58
Region

Norrbotten

Linda Rönnbäck
Regional Processledare Norrbotten
E-post: linda.ronnback@iucnorr.se
Telefon: 070-643 00 85
Åsa Tjärnberg
Ordförande Teknikcollege Norrbotten
E-post: asa.tjarnberg@iucnorr.se
Telefon: 070-326 88 11
Region

Örebro län

Kristian Måsén
Processledare
E-post: kristian.masen@orebro.se
Telefon: 076-551 52 24
Caroline Blom
Regional styrgruppsordförande
E-post: caroline.blom@epiroc.com
Telefon:
Region

Östergötland

Mia Hasselgren-Lundberg
Processledare
E-post: maria.hasselgren-lundberg@skill.se
Telefon: 076-778 15 14
Annika Franzén
Regional styrgruppsordförande
E-post: annika.franzen@vaderstad.com
Telefon: 0142-816 96
Region

Östra Småland

Rickard Bäck
Processledare
E-post: rickard.back@oskarshamn.se
Telefon: 0491-764497
Kajsa Engholm
Regional styrgruppsordförande
E-post: kajsa.engholm@skb.se
Telefon:
Region

Skåne

Carina Lengbrant Malmberg
Processledare
E-post: carina.lengbrantmalmberg@skane.se
Telefon: 072-593 05 86
Bengt L. Andersson
Regional styrgruppsordförande
E-post: bengt@bagmi.se
Telefon: 070-836 46 47
Region

Skaraborg

Lotta Engelbrektsson
Processledare
E-post: lotta.engelbrektsson@skaraborg.se
Telefon: 070-303 55 72
Gabriel Lund
Regional styrgruppsordförande
E-post: gabriel.lund@kinnarps.se
Telefon: 0502-195 03
Region

Södra Norrland

Oliver Dogo
Processledare
E-post: oliver.dogo@midchamber.se
Telefon: 070-318 69 11
Catrin Forsberg
Regional styrgruppsordförande
E-post: catrin.forsberg@emhartglass.com
Telefon: 070-316 65 32
Region

Södra Vätterbygden

Malin Blomqvist
Processledare
E-post: malin.blomqvist2@jonkoping.se
Telefon: 036-10 29 72
Björn Landén
Regional styrgruppsordförande
E-post: bjorn.landen@husqvarnagroup.com
Telefon: 070-394 63 92
Region

Sydost

Fredrik Gummesson
Processledare
E-post: fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Telefon: 076-648 94 50
Håkan Ljungbeck
Regional styrgruppsordförande
E-post: hakan.ljungbeck@volvocars.com
Telefon: 070-969 44 77
Region

Uppland

Patrik Larsson
Processledare
E-post: patrik.t.larsson@regionuppsala.se
Telefon: 018 611 60 74
Camilla Berglund
Regional styrgruppsordförande
E-post: camilla.berglund@se.atlascopco.com
Telefon: 072 1430620
Region

Värmland

Louise Torevik
Processledare
E-post: louise.torevik@iucstalverkstad.se
Telefon: 072 203 11 12
Åsa Barck
Regional styrgruppsordförande
E-post: asa.barck@volvo.com
Telefon: 016 541 8566
Region

Västra Mälardalen

Jimmy Fernerud
Processledare
E-post: jimmy.fernerud@koping.se
Telefon:
Lars-Erik Wige
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-erik.wige@saabgroup.com
Telefon: 076-637 18 00
Region

Västra Småland

Johanna Arvidsson
Processledare
E-post: johanna.m.arvidsson@edu.varnamo.se
Telefon: 0370-37 76 94
Joakim Wiedesheim
Regional styrgruppsordförande
E-post: joakim@polymercentrum.se
Telefon: 0709 – 42 39 93

Regioner

Lars Lindh
Processledare
E-post: lars.lindh@nvu.se
Telefon: 076-723 52 59
Lars Åke Stefansson
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-ake.stefansson@epiroc.com
Telefon: 0223-463 61
Vakant
Processledare
E-post:
Telefon:
Mats Sundstedt
Regional styrgruppsordförande
E-post: mats.sundstedt@feal.se
Telefon: 0226-46 41 11
Tanja Hjertquist
Processledare
E-post: tanja.hjertquist@fyrbodal.se
Telefon: 0733-35 85 10
Susan Patriksson
Regional styrgruppsordförande
E-post: susan.patriksson@preem.se
Telefon: 010-450 35 97
Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Anu Lindahl
Regional styrgruppsordförande
E-post: anu.lindahl@sandvik.com
Telefon: 070-246 08 55
Helene Stensson 
Processledare
E-post: Helene.Stensson@goteborgsregionen.se
Telefon: 070-863 43 59
Johanna Flanke
Regional styrgruppsordförande
E-post: johanna.flanke@ri.se
Telefon: 010 516 62 91
Erik Bäckström
Processledare
E-post: erik.backstrom@gotland.se
Telefon: 0498 204 911
Anders Björkqvist
Processledare
E-post: anders.bjorkqvist@edu.gotland.se
Telefon: 0765 67 20 12
Pär Wiik
Processledare
E-post: par.wiik@varberg.se
Telefon: 070-251 32 44
Patrik Appelquist
Regional styrgruppsordförande
E-post: patrik.appelquist@ifmetall.se
Telefon: 076-104 24 50
Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Lars-Åke Söderlund
Regional styrgruppsordförande
E-post: lasse@jiab.org
Telefon: 070-669 22 70
Ann-Marie Brandt
Processledare
E-post: ann-marie.brandt@hoglandet.se
Telefon: 0380-51 75 75
Vakant
Regional styrgruppsordförande
E-post:
Telefon:
Maja Karlberg
Processledare
E-post: maja.karlberg@gotech.nu
Telefon: 073-728 23 23
Alicia Vollberg
Processledare
E-post: alicia.vollberg@gotech.nu
Telefon: 073-021 37 76
Adis Martinovic
Processledare
E-post: adis.martinovic@vasteras.se
Telefon: 076-569 37 45
Oskar Bruce
Regional styrgruppsordförande
E-post: oskar.bruce@alfalaval.com
Telefon: 070-147 24 58
Linda Rönnbäck
Regional Processledare Norrbotten
E-post: linda.ronnback@iucnorr.se
Telefon: 070-643 00 85
Åsa Tjärnberg
Ordförande Teknikcollege Norrbotten
E-post: asa.tjarnberg@iucnorr.se
Telefon: 070-326 88 11
Kristian Måsén
Processledare
E-post: kristian.masen@orebro.se
Telefon: 076-551 52 24
Caroline Blom
Regional styrgruppsordförande
E-post: caroline.blom@epiroc.com
Telefon:
Mia Hasselgren-Lundberg
Processledare
E-post: maria.hasselgren-lundberg@skill.se
Telefon: 076-778 15 14
Annika Franzén
Regional styrgruppsordförande
E-post: annika.franzen@vaderstad.com
Telefon: 0142-816 96
Rickard Bäck
Processledare
E-post: rickard.back@oskarshamn.se
Telefon: 0491-764497
Kajsa Engholm
Regional styrgruppsordförande
E-post: kajsa.engholm@skb.se
Telefon:
Carina Lengbrant Malmberg
Processledare
E-post: carina.lengbrantmalmberg@skane.se
Telefon: 072-593 05 86
Bengt L. Andersson
Regional styrgruppsordförande
E-post: bengt@bagmi.se
Telefon: 070-836 46 47
Lotta Engelbrektsson
Processledare
E-post: lotta.engelbrektsson@skaraborg.se
Telefon: 070-303 55 72
Gabriel Lund
Regional styrgruppsordförande
E-post: gabriel.lund@kinnarps.se
Telefon: 0502-195 03
Oliver Dogo
Processledare
E-post: oliver.dogo@midchamber.se
Telefon: 070-318 69 11
Catrin Forsberg
Regional styrgruppsordförande
E-post: catrin.forsberg@emhartglass.com
Telefon: 070-316 65 32
Malin Blomqvist
Processledare
E-post: malin.blomqvist2@jonkoping.se
Telefon: 036-10 29 72
Björn Landén
Regional styrgruppsordförande
E-post: bjorn.landen@husqvarnagroup.com
Telefon: 070-394 63 92
Fredrik Gummesson
Processledare
E-post: fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Telefon: 076-648 94 50
Håkan Ljungbeck
Regional styrgruppsordförande
E-post: hakan.ljungbeck@volvocars.com
Telefon: 070-969 44 77
Patrik Larsson
Processledare
E-post: patrik.t.larsson@regionuppsala.se
Telefon: 018 611 60 74
Camilla Berglund
Regional styrgruppsordförande
E-post: camilla.berglund@se.atlascopco.com
Telefon: 072 1430620
Louise Torevik
Processledare
E-post: louise.torevik@iucstalverkstad.se
Telefon: 072 203 11 12
Åsa Barck
Regional styrgruppsordförande
E-post: asa.barck@volvo.com
Telefon: 016 541 8566
Jimmy Fernerud
Processledare
E-post: jimmy.fernerud@koping.se
Telefon:
Lars-Erik Wige
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-erik.wige@saabgroup.com
Telefon: 076-637 18 00
Johanna Arvidsson
Processledare
E-post: johanna.m.arvidsson@edu.varnamo.se
Telefon: 0370-37 76 94
Joakim Wiedesheim
Regional styrgruppsordförande
E-post: joakim@polymercentrum.se
Telefon: 0709 – 42 39 93

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Vi skickar ut vårt nyhetsbrev sex gånger per år. Fyll i den e-post nedan och säkerställ att du tar del av det senaste från Teknikcollege och #SKM.


Vi behandlar i förekommande fall dina personuppgifter, såsom din mailadress, i enlighet med de krav som uppställs av dataskyddsförordningen och dataskyddslagen. Vi behandlar inte personuppgifter som inte är nödvändiga för oss att behandla och inte under längre tid än som behövs. Läs mer om vår personuppgiftspolicy här.