fbpx

Teknikcollege Teknikcollege Teknikcollege på Instagram Teknikcollege på Twitter Teknikcollege på facebook
Du är här:

På den här sidan hittar du:
Kontaktuppgifter till vårt kansli, regionernas processledare och ordföranden.
Nationellt eller regionalt

Kontakta Teknikcollege

Söker du kontakt med regional processledare, ordförande eller kanske kansliet? Ingen fråga är för liten för oss! Kontakta oss så hjälper vi dig så snart vi kan.

Kansli

Peter Stenberg

Vd
E-post: peter.stenberg@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 05


Jens Carlenfors Linered

Projektledare, Kluster Mitt (föräldraledig)
E-post: jens.linered@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 85


Maria Callin

Projektledare, Kluster Norr
E-post: maria.callin@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 64


Johan Ståhl

Projektledare, Kluster Syd
E-post: johan.stahl@teknikcollege.se
Telefon: 040 35 25 49


Eva Brunday

Projektekonom IVTC
E-post: eva.brunday@teknikforetagen.se
Telefon: 08 782 09 59


Sara Bondarevsky

Kommunikatör
E-post: sara.bondarevsky@teknikcollege.se
Telefon: 08 782 09 81


Region

Bergslagen

Lars Lindh
Processledare
E-post: lars.lindh@nvu.se
Telefon: 076-723 52 59
Lars - Åke Stefansson
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-ake.stefansson@epiroc.com
Telefon: 0223-463 61
Region

Dalarna

Ingrid Saksvik
Processledare
E-post: ingrid.saksvik@iucdalarna.se
Telefon: 070 200 62 14
Mats Sundstedt
Regional styrgruppsordförande
E-post: mats.sundstedt@feal.se
Telefon: 022 646 41 11
Region

Fyrbodal

Anna Jonsson Sahlberg
Processledare
E-post: anna.jonson.sahlberg@fyrbodal.se
Telefon: 0733-35 85 04
Susan Patriksson
Regional styrgruppsordförande
E-post: susan.patriksson@preem.se
Telefon: 010-450 35 97
Region

Gästrikland

Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Anu Lindahl
Regional styrgruppsordförande
E-post: anu.lindahl@sandvik.com
Telefon: 070-246 08 55
Region

Göteborgsregionen

Helene Stensson 
Processledare
E-post: Helene.Stensson@goteborgsregionen.se
Telefon: 070-863 43 59
Jannike Åhlgren
Regional styrgruppsordförande
E-post: jannike.ahlgren@ri.se
Telefon: 070 314 02 30
Region

Gotland

Anders Björkqvist
Huvudprocessledare
E-post: anders.bjorkqvist@edu.gotland.se
Telefon: 0765 67 20 12
Ingela Gardelin
Processledare Teknikprogrammet
E-post: ingela.gardelin@edu.gotland.se
Telefon: 073 765 89 67
Region

Halland

Nasim Oveissi
Processledare
E-post: nasim.oveissi@tek.se
Telefon: 076-309 53 35
Sten Liljedahl
Processledare
E-post: sten.liljedahl@tek.se
Telefon: 035-17 18 91
Region

Hälsingland

Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Christer Rosen
Regional styrgruppsordförande
E-post: christer.rosen@storaenso.com
Telefon:
Region

Höglandet

Camilla Karlsson
Regional processledare, lokal processledare Vetlanda
E-post: camilla.karlsson@vetlanda.se
Telefon: 0383 975 06
Vakant
Regional styrgruppsordförande
E-post:
Telefon:
Region

Kronoberg

Maja Karlberg
Processledare
E-post: maja.karlberg@goepic.se
Telefon: 073-728 23 23
Anders Paulsson
Regional styrgruppsordförande
E-post: anders.paulsson@jitech.se
Telefon: 073-355 27 00
Region

Mälardalen

Adis Martinovic
Processledare
E-post: adis.martinovic@vasteras.se
Telefon: 076-569 37 45
Oskar Bruce
Regional styrgruppsordförande
E-post: oskar.bruce@alfalaval.com
Telefon: 070-147 24 58
Region

Norrbotten

Linda Rönnbäck
Regional Processledare Norrbotten
E-post: linda.ronnback@iucnorr.se
Telefon: 070-673 04 24
Åsa Tjärnberg
Ordförande Teknikcollege Norrbotten
E-post: asa.tjarnberg@iucnorr.se
Telefon: 070-326 88 11
Region

Örebro län

Elin Rydberg
Processledare
E-post: elin.rydberg@orebro.se
Telefon: 076 551 52 24
Daniel Lindkvist
HR director, vice ordförande regional styrgrupp
E-post: Daniel.Lindkvist@cambrex.com
Telefon:
Region

Östergötland

Mia Hasselgren-Lundberg
Processledare
E-post: maria.hasselgren-lundberg@skill.se
Telefon: 076-778 15 14
Annika Franzén
Regional styrgruppsordförande
E-post: annika.franzen@vaderstad.com
Telefon: 0142-816 96
Region

Östra Småland

Rickard Bäck
Processledare
E-post: rickard.back@oskarshamn.se
Telefon: 0491-764497
Per-Ola Svensson
Regional styrgruppsordförande
E-post: per-ola.svensson@scania.com
Telefon:
Region

Skåne

Carina Lengbrant Malmberg
Processledare
E-post: carina.lengbrantmalmberg@skane.se
Telefon: 072-593 05 86
Lars-Olof Månsson
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-olof.mansson@sandvik.com
Telefon: 070-616 58 13
Region

Skaraborg

Lotta Engelbrektsson
Processledare
E-post: lotta.engelbrektsson@skaraborg.se
Telefon: 070-303 55 72
Vakant
Regional styrgruppsordförande
E-post:
Telefon:
Region

Södra Norrland

Ingrid Thyberg
Processledare
E-post: ingrid.thyberg@dromcon.se
Telefon: 070 55 45 464
Oliver Dogo
Regional styrgruppsordförande
E-post: oliver.dogo@midchamber.se
Telefon: 070 318 69 11
Region

Södra Vätterbygden

Malin Blomqvist
Processledare
E-post: malin.blomqvist2@jonkoping.se
Telefon: 036-10 29 72
Björn Landén
Regional styrgruppsordförande
E-post: bjorn.landen@husqvarnagroup.com
Telefon: 070-394 63 92
Region

Sydost

Fredrik Gummesson
Processledare
E-post: fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Telefon: 076-648 94 50
Håkan Ljungbeck
Regional styrgruppsordförande
E-post: hakan.ljungbeck@volvocars.com
Telefon: 070-969 44 77
Region

Uppland

Simon Ternström
Processledare
E-post: simon.ternstrom@regionuppsala.se
Telefon: 072 007 40 95
Carolina Pettersson
Regional styrgruppsordförande
E-post: carolina.pettersson@afry.com
Telefon: 072 143 06 20
Region

Värmland

Louise Torevik
Processledare
E-post: louise.torevik@iucstalverkstad.se
Telefon: 072 203 11 12
Mattias Säfström
Regional styrgruppsordförande
E-post: mattias.safstrom@iucstalverkstad.se
Telefon: 072 227 44 82
Region

Västra Mälardalen

Jimmy Fernerud
Regional processledare
E-post: jimmy.fernerud@koping.se
Telefon: 073 765 67 97
Lars-Erik Wige
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-erik.wige@lewig.se
Telefon: 073 836 18 00
Region

Västra Småland

Johanna Arvidsson
Processledare
E-post: johanna.m.arvidsson@edu.varnamo.se
Telefon: 0370-37 76 94
Joakim Wiedesheim
Regional styrgruppsordförande
E-post: joakim@polymercentrum.se
Telefon: 0709 – 42 39 93

Regioner

Lars Lindh
Processledare
E-post: lars.lindh@nvu.se
Telefon: 076-723 52 59
Lars - Åke Stefansson
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-ake.stefansson@epiroc.com
Telefon: 0223-463 61
Ingrid Saksvik
Processledare
E-post: ingrid.saksvik@iucdalarna.se
Telefon: 070 200 62 14
Mats Sundstedt
Regional styrgruppsordförande
E-post: mats.sundstedt@feal.se
Telefon: 022 646 41 11
Anna Jonsson Sahlberg
Processledare
E-post: anna.jonson.sahlberg@fyrbodal.se
Telefon: 0733-35 85 04
Susan Patriksson
Regional styrgruppsordförande
E-post: susan.patriksson@preem.se
Telefon: 010-450 35 97
Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Anu Lindahl
Regional styrgruppsordförande
E-post: anu.lindahl@sandvik.com
Telefon: 070-246 08 55
Helene Stensson 
Processledare
E-post: Helene.Stensson@goteborgsregionen.se
Telefon: 070-863 43 59
Jannike Åhlgren
Regional styrgruppsordförande
E-post: jannike.ahlgren@ri.se
Telefon: 070 314 02 30
Anders Björkqvist
Huvudprocessledare
E-post: anders.bjorkqvist@edu.gotland.se
Telefon: 0765 67 20 12
Ingela Gardelin
Processledare Teknikprogrammet
E-post: ingela.gardelin@edu.gotland.se
Telefon: 073 765 89 67
Nasim Oveissi
Processledare
E-post: nasim.oveissi@tek.se
Telefon: 076-309 53 35
Sten Liljedahl
Processledare
E-post: sten.liljedahl@tek.se
Telefon: 035-17 18 91
Stefan Wiik
Processledare
E-post: stefan.wiik@hufb.se
Telefon: 070-520 53 49
Christer Rosen
Regional styrgruppsordförande
E-post: christer.rosen@storaenso.com
Telefon:
Camilla Karlsson
Regional processledare, lokal processledare Vetlanda
E-post: camilla.karlsson@vetlanda.se
Telefon: 0383 975 06
Vakant
Regional styrgruppsordförande
E-post:
Telefon:
Maja Karlberg
Processledare
E-post: maja.karlberg@goepic.se
Telefon: 073-728 23 23
Anders Paulsson
Regional styrgruppsordförande
E-post: anders.paulsson@jitech.se
Telefon: 073-355 27 00
Adis Martinovic
Processledare
E-post: adis.martinovic@vasteras.se
Telefon: 076-569 37 45
Oskar Bruce
Regional styrgruppsordförande
E-post: oskar.bruce@alfalaval.com
Telefon: 070-147 24 58
Linda Rönnbäck
Regional Processledare Norrbotten
E-post: linda.ronnback@iucnorr.se
Telefon: 070-673 04 24
Åsa Tjärnberg
Ordförande Teknikcollege Norrbotten
E-post: asa.tjarnberg@iucnorr.se
Telefon: 070-326 88 11
Elin Rydberg
Processledare
E-post: elin.rydberg@orebro.se
Telefon: 076 551 52 24
Daniel Lindkvist
HR director, vice ordförande regional styrgrupp
E-post: Daniel.Lindkvist@cambrex.com
Telefon:
Mia Hasselgren-Lundberg
Processledare
E-post: maria.hasselgren-lundberg@skill.se
Telefon: 076-778 15 14
Annika Franzén
Regional styrgruppsordförande
E-post: annika.franzen@vaderstad.com
Telefon: 0142-816 96
Rickard Bäck
Processledare
E-post: rickard.back@oskarshamn.se
Telefon: 0491-764497
Per-Ola Svensson
Regional styrgruppsordförande
E-post: per-ola.svensson@scania.com
Telefon:
Carina Lengbrant Malmberg
Processledare
E-post: carina.lengbrantmalmberg@skane.se
Telefon: 072-593 05 86
Lars-Olof Månsson
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-olof.mansson@sandvik.com
Telefon: 070-616 58 13
Lotta Engelbrektsson
Processledare
E-post: lotta.engelbrektsson@skaraborg.se
Telefon: 070-303 55 72
Vakant
Regional styrgruppsordförande
E-post:
Telefon:
Ingrid Thyberg
Processledare
E-post: ingrid.thyberg@dromcon.se
Telefon: 070 55 45 464
Oliver Dogo
Regional styrgruppsordförande
E-post: oliver.dogo@midchamber.se
Telefon: 070 318 69 11
Malin Blomqvist
Processledare
E-post: malin.blomqvist2@jonkoping.se
Telefon: 036-10 29 72
Björn Landén
Regional styrgruppsordförande
E-post: bjorn.landen@husqvarnagroup.com
Telefon: 070-394 63 92
Fredrik Gummesson
Processledare
E-post: fredrik.gummesson@teknikcollege.se
Telefon: 076-648 94 50
Håkan Ljungbeck
Regional styrgruppsordförande
E-post: hakan.ljungbeck@volvocars.com
Telefon: 070-969 44 77
Simon Ternström
Processledare
E-post: simon.ternstrom@regionuppsala.se
Telefon: 072 007 40 95
Carolina Pettersson
Regional styrgruppsordförande
E-post: carolina.pettersson@afry.com
Telefon: 072 143 06 20
Louise Torevik
Processledare
E-post: louise.torevik@iucstalverkstad.se
Telefon: 072 203 11 12
Mattias Säfström
Regional styrgruppsordförande
E-post: mattias.safstrom@iucstalverkstad.se
Telefon: 072 227 44 82
Jimmy Fernerud
Regional processledare
E-post: jimmy.fernerud@koping.se
Telefon: 073 765 67 97
Lars-Erik Wige
Regional styrgruppsordförande
E-post: lars-erik.wige@lewig.se
Telefon: 073 836 18 00
Johanna Arvidsson
Processledare
E-post: johanna.m.arvidsson@edu.varnamo.se
Telefon: 0370-37 76 94
Joakim Wiedesheim
Regional styrgruppsordförande
E-post: joakim@polymercentrum.se
Telefon: 0709 – 42 39 93

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Vi skickar ut vårt nyhetsbrev sex gånger per år. Fyll i din e-post nedan och säkerställ att du tar del av det senaste från Teknikcollege.


Vi behandlar i förekommande fall dina personuppgifter, såsom din mailadress, i enlighet med de krav som uppställs av dataskyddsförordningen och dataskyddslagen. Vi behandlar inte personuppgifter som inte är nödvändiga för oss att behandla och inte under längre tid än som behövs. Läs mer om vår personuppgiftspolicy här.